Drukuj

 

W IV kwartale 2014 SGiPN przystąpiło do realizacji projektu: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminach: Czarnków, Lubasz, Drawsko, Miasteczko Krajeńskie, Piła. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość”. Realizacja projektu możliwa jest dzięki uzyskaniu dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – elncusion” oś priorytetowa 8 „Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

 

Projekt ma na celu zapewnienie sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu dla 119- stu gospodarstw domowych oraz dla 40- stu jednostek sektora publicznego w okresie realizacji projektu i 5 lat po jego zakończeniu.

 

Projektem objęte zostaną osoby zagrożone wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności, zamieszkałe na terenie gmin: Czarnków, Lubasz, Drawsko, Miasteczko Krajeńskie, Piła. Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy projektu zostaną przeszkoleni z zakresu obsługi komputera i dostępu do Internetu.

 

E-edukacja pozwoli uczestnikom projektu zdobyć nowe umiejętności i kompetencje. Pomoże odkryć nowe zainteresowania i talenty. Podniesie przede wszystkim poziom edukacji IT. Społeczność lokalna będzie miała możliwość zwiększenia swojego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym gminy. Udział w projekcie wpłynie na poprawę między innymi dostępu do rynku pracy, jakość życia i samoocenę.

Udział 40 jednostek sektora publicznego w projekcie ułatwi pozwoli na utworzenie punktów ze stanowiskami komputerowymi dla społeczności lokalnej, np. w szkołach dla uczniów szczególnie zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

 

Projekt kierowany jest w szczególności do:

 

 

Główne kryteria uczestnictwa w projekcie to: brak dostępu to Internetu, brak komputera, zamieszkanie na terenie zamieszkanie na terenie gminy: Czarnków, Lubasz, Drawsko, Miasteczko Krajeńskie, Piła.

 

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są w siedzibie Biura Projektu Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Nadnoteckich ul. Grunwaldzka 2, 64-920 Piła, tel./fax 67-215-27-90,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..